کباب شیشلیک مخصوص طریقت

کباب شیشلیک مخصوص طریقت

کباب شیشلیک مخصوص طریقت یکی از غذاهای لاکچری و بی نظیر این رستوران است که به سبک خاص سرو می شود. اگر یکبار کباب شیشلیک رستوران طریقت را امتحان کرده باشید حتما می دانید منظور ما چیست. کیفیت و طعم این غذا به قدری بی نظیر است که بیشتر مشتریان به خاطر همین غذا به طریقت می روند. برای تهیه کباب شیشلیک در رستوران طریقت از گوشت تازه گوسفندی استفاده می شود.

شیشلیک چیست؟

شیشلیک یکی از غذاهای بین المللی است که به خاطر سبک متفاوتش و اینکه خوردن آن نیازی به قاشق و چنگال ندارد بسیار محبوب است. کلمه شیشلیک یکی از واژگان ترکی قفقازی است، در زبان ترکی قفقازی شیشلیک به معنی گوشت به سیخ کشیده شده است و شیش معنای سیخ می دهد. در ذهن عموم مردم شیشلیک را کبابی می دانند که شش تکه دارد ولی این اشتباه است. خوش مزه ترین شیشلیک از گوشت بره تهیه می شود. به دلیل طبخ متفاوت این غذا با دیگر کباب ها در منو تمام رستوران ها نمی توان یافت.

مواد لازم برای تهیه کباب شیشلیک

کره        ۱۰۰ گرم

پیاز بزرگ       ۳ عدد

دنده گوسفندی   ۱۲ عدد (برای ۴ نفر)

آبلیمو   ۸  قاشق غذا خوری

روغن مایع       ۸ قاشق غذا خوری

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذا خوری

نمک و فلفل سیاه          به مقدار لازم

کباب شیشلیک مخصوص طریقت

برای تهیه کباب شیشلیک ابتدا گوشت دنده را به تکه های کوچک ‌تر تقسیم می کنند طوری که دو دنده روی هر تکه وجود داشته باشد. از اصلی ‌ترین مواد طعم ‌دهنده شیشلیک زعفران دم‌ کرده و فلفل سیاه هستند که باید در ابتدا آن‌ ها را به گوشت اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید تا زعفران کاملاً به خورد تکه های گوشت‌ برود. سپس پیازهای خلالی شده را به گوشت‌ ها اضافه می ‌کنیم.

مشاهده
رستوران مخصوص جشن تولد در تهران

برای نرم تر شدن می‌ توان مقداری ماست در انتها به گوشت ‌ها اضافه کنید.  در برخی دستورات طرز تهیه کباب شیشلیک به آب ‌لیمو تازه، مقداری آب انار، کمی دارچین و میخک نیز اشاره شده است که می توانید با توجه به ذائقه خود از آن استفاده نمایید.

در این مرحله لازم است روی گوشت ‌ها را با سلفون بپوشانید و به مدت ۵ تا ۶ ساعت در یخچال قرار دهید. پس از گذراندن زمان مناسب در یخچال باید قسمت بالای دنده که شامل گوشت دنده است را به ‌وسیله بیفتک کوب به آرامی بکوبید؛ اکنون می توانید گوشت ها را به سیخ بکشید.

نحوه سیخ کشیدن تکه ‌های گوشت بدین شکل است که باید سیخ از وسط دو استخوان دنده رد شود. بعد آن‌ها را به روی حرارت ملایم قرار داده تا پخته شوند. برای مغز پخت شدن کباب ها بهتر است از حرارت زیاد استفاده نکنید. می ‌توانید مقداری کره، آب ‌لیمو و زعفران دم‌ کرده را در حین پخت کباب ها با یک قلمو بر روی گوشت ها بمالید تا لذیذتر و ترد تر شود.

سفارش شیشلیک از بهترین رستوران

برای اینکه بهترین کباب شیشلیک را طبخ کنید باید تجربه کافی و آشنایی با تمام فوت و فن پخت آن داشته باشید. اگر چندین رستوران را برای مزه کردن طعم اصیل کباب شیشلیک امتحان کرده باشید حتما متوجه خواهید شد کیفیت نمی ‌تواند اتفاقی باشد. کباب شیشلیک مخصوص طریقت یکی از بهترین کباب های این رستوران است. پیشنهاد می کنیم که حتما از سرو این کباب در رستوران طریقت و طعم بی نظیر آن در کنار عزیزانتان امتحان کنید و لذت ببرید. رستوران طریقت با استفاده از گوشت تازه و با کیفیت، تجربه و مهارت سرآشپزان این مجموعه مفتخر است تا پذیرای مشتریان خود در تمامی شعب با بهترین کباب شیشلیک تهران باشد.

مشاهده
آداب غذا خوردن در رستوران
درخواست نمایندگی
سفارش آنلاین
تماس
اینستاگرام
پیمایش به بالا