قدیمی ترین رستوران تهران

قدیمی ترین رستوران تهران

همه خانواده های ایرانی معمولا روزهای تعطیل تمایل دارند به یکی از رستوران های قدیمی تهران رفته تا تداعی کننده خاطرات و طعم و مزه غذای اصیل ایرانی برایشان باشد. حتی اکثر رستوران های قدیمی تهران جنبه توریستی نیز دارند و توریست هایی که به ایران می آیند خیلی مشتاق هستند تا قدیمی ترین رستورانهای تهران را از نزدیک ببینند و امتحان کنند.

رستوران های قدیمی تهران کدامند؟

از قدیمی ترین رستوران های تهران می توان به رستوران مسلم، نایب، شاندیز، شرف الاسلام و یکی از رستوران هایی که جزو لیست قدیمی ترین رستوران تهران می تواند قرار گیرد، رستوران طریقت است. اولین بار این رستوران در سال ۱۳۱۲ در بازار تهران تاسیس شد و از آن روز تاکنون توانسته است با توجه به اصول و قواعدی که برای خودش دارد، رضایت مشتریانش را جلب کرده و در طول این ۸۹ سال همچنان به قوت خودش باقی بماند. محیط این رستوران علی رغم قدمتی که دارد به صورت مدرن دیزاین شده است و فضای زیبا و خانوادگی در کمال آرامش برای شما فراهم نموده اند.

رستوران طریقت به عنوان یکی از قدیمی ترین رستوران ها توانسته کیفیت و طعم غذای اصیل ایرانی را در تمام این سال ها حفظ کند به همین دلیل هنوز هم اسمش بر سر زبان ها است.

قدیمی ترین رستوران تهران

لیست رستوران های قدیمی تهران

رستوران مسلم: این رستوران یکی از جاذبه های بازارگردی در تهران است. رستوران مسلم در محدوده خیابان پانزده خرداد و ضلع غربی سبزه‌ میدان واقع شده است. از معروف ترین غذاهای این رستوران می توان به چلوکباب، کباب کاردی، ته چین ویژه مسلم، باقالی پلو با گردن اشاره کرد. کیفیت غذای رستوران مسلم بی نظیر است و همیشه صف طولانی در جلوی آن قرار دارد. در عین سادگی محیط رستوران مسلم سرویس دهی و زمان انتظار برای سرو غذا مطلوب است. در ضمن اگر تمایل به خوردن آش و حلیم نیز داشته باشید در قسمت پایین رستوران می توانید به صورت بیرون بر تهیه نمایید. باید توجه داشته باشید که این رستوران فقط در وعده نهار و از ساعت ۱۱ الی ۱۸ سرویس ‌دهی خواهد کرد.

مشاهده
باقالی پلو با گردن رستوران طریقت

رستوران نایب: موسس اولین چلوکبابی در ایران است. با ابداع چلوکباب توسط نایب این غذا به عنوان غذای ملی ایرانی معروف شد. این رستوران بیش از ۱۲۰ سال است که قدمت دارد و توانسته همگام با پیشرفت های روز دنیا محیط رستوران خود را نیز دیزاین کند. این رستوران دارای دو شعبه در خیابان وزرا و الهیه تهران است.

رستوران شاندیز: اگر به دنبال رستوران لوکس با قدمت بالا هستید رستوران شاندیز تهران یکی از معروف ترین هاست. تنها شعبه رستوران شاندیز مشهد در تهران در خیابان جردن در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد و تاکنون توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید. در این رستوران انواع غذاها به بهترین روش طبخ می شوند و همیشه تازه و خوش مزه هستند.

رستوران شرف الاسلام : یکی دیگر از رستوران های قدیمی در تهران رستوران شرف الاسلام است که در قلب بازار واقع شده است و با طعم نوستالژی غذاها طرفداران بسیاری دارد. این رستوران در سال ۱۳۱۷ با فضایی سنتی تاسیس شد. تفاوت جالب این رستوران با بقیه در این است که به جای فاکتور برای غذا و نوشیدنی ژتون های رنگی مختلف به شما می دهند. این رستوران انواع غذاهای اصیل ایرانی را در منو خود دارد.

قدیمی ترین رستوران تهران

چه ویژگی باعث شده تا رستوران طریقت قدمت پیدا کند؟

برخورد مناسب

مشتری مداری یکی از اصول اولیه هر رستوران و در واقع هر فضایی است که با مشتریان سر و کار دارند. در رستوران طریقت نیز این موضوع کاملا از همان ابتدا مشهود بوده است و صاحبان این رستوران سعی کرده اند تا این موضوع را به طور تمام و کمال و به نحو احسن با استخدام پرسنل آموزش دیده اجرا کنند. رستوران طریقت دارای ۵۸ پرسنل در ۳ شعبه خود می باشد.

کیفیت مطلوب غذاها

کیفیت غذا از مهم ترین آیتم های انتخاب یک رستوران است. معمولا کیفیت غذاها در رستوران هایی که قدمت بیشتری دارند، بالاتر است. همین موضوع سبب می شود تا بسیاری از افراد رستوران های قدیمی را ترجیح دهند. در خصوص رستوران طریقت می توانید مطمئن باشید که این رستوران یکی از بهترین رستوران های واقع شده در شمال شهر تهران بوده و از لحاظ کیفیت غذایی در رده بسیار بالایی قرار دارد.

مشاهده
همراه لحظات شما

سفارش آنلاین غذا

همان طور که می دانید بسیاری از رستوران ها یا به طور کلی سرویس بیرون بر و پیک ندارند و یا اگر هم داشته باشند در همان محدوده رستوران را سرویس دهی می کنند. این موضوع سبب می شود تا افرادی که خارج از محدوده رستوران هستند نتوانند هر روز برای غذا خوردن به رستوران بیایند. اما رستوران طریقت علی رغم آن که در فهرست قدیمی ترین رستوران تهران قرار گرفته است، برای رفاه بیشتر مشتریان امکان ارسال غذای بیرون بر را نیز فراهم کرده است.

پخت سالم غذاها

به جهت حفظ سلامت جامعه رستوران طریقت رستوران طریقت همیشه از مواد غذایی سالم و روش پخت استاندارد استفاده می کند. این موضوع هم در غذاهایی که به مشتریان عرضه می کند و هم در اصول بهداشتی که در حین کار رعایت می شود. مواد اولیه ای که برای تهیه غذاها استفاده می شود، سالم و تازه هستند و همچنین رعایت بهداشت و نظافت محیط و کارکنان همگی می تواند در نتیجه نهایی کار تاثیر بسیار مهمی داشته باشد.

تنوع غذایی بالا

رستوران طریقت برای هر ذائقه و سنی غذای اصیل ایرانی دارد. شما در رستوران طریقت می توانید ۲۰ نوع غذا شامل انواع خورشت ها، کباب ها، ماهی تازه و انواع پیش غذا را سفارش دهید.

فضای دلنشین رستوران

این رستوران دارای فضای دلنشین و سرشار از آرامش برای جمع های خانوادگی است. شما در رستوران طریقت یک ناهار و شام خاطره انگیز را تجربه می کنید. برای رفاه بیشتر مشتریان به تمام جزئیات دکوراسیون این رستوران دقت شده و با یک قرن تجربه اصالت غذاهای ایرانی را در فضای امروزی برای شما فراهم نموده اند.

 

شما می توانید میزبان عزیزانتان در رستوران طریقت به آدرس های زیر باشید :

شعبه۱: تهران، اقدسیه شمالی، موحد دانش، پاساژ پلاتین صاحبقرانیه، پلاک ۱۱۰

شعبه ۲: تهران، خیابان اقدسیه، نبش خیابان فیروزبخش، مرکز خرید آواسنتر

 

درخواست نمایندگی
سفارش آنلاین
تماس
اینستاگرام
پیمایش به بالا